Prof. Dr. Nevzat Can ŞENER | Üroloji Uzmanı
Prof. Dr. Nevzat Can Şener
Laparoskopik Üroloji
Robotic/Laparoscopic Urology

Robotik/Laparoskopik Cerrahi

Robotik/Laparoskopik Cerrahi, açık cerrahiye benzer bir şekilde yapılan ameliyatın bir cm’lik birkaç kesiden yerleştirilen aletler ile kapalı yöntemle yapılmasıdır.

Avantajları arasında 8 kata kadar büyütme, kamerayla gözün yaklaşamayacağı alanlara yaklaşabilme, açık cerrahiye oranla artmış hasta konforu ve beklenen daha az kan kaybı sayılabilir.

8000 + Ameliyat

Başarıyla gerçekleştirilmiş çok sayıda ameliyat

01

4000 + Kanser Ameliyatı

Sağlığına kavuşmuş yüzlerce kanser hastası

02

500 + Laparoskopik Üroloji Ameliyatı

Laparoskopik üroloji ameliyatı sonucu sağlığına kavuşmuş yüzlerce hasta

03

100 + Yurtiçi ve Yurtdışı Yayın

Saygın tıp dergilerinde yer bulmuş çok sayıda ulusal ve uluslararası yayın

04
DETAYLI BİLGİ ALIN
Laparoskopik Üroloji hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bize gönderin, en kısa sürede sizi arayalım
Lütfen geçerli bir isim giriniz.
Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.
Open WhatsApp

Robotik/Laparoskopik cerrahi ile yapilabilen ameliyatlar arasında robotik/laparoskopik radikal prostatektomi, robotik/laparoskopik parsiyel nefrektomi, robotik/laparoskopik pyeloplasti, robotik/laparoskopik sakrokolpopeksi ve robotik/laparoskopik radikal sistektomi sayılabilir.

Robotik/laparoskopik radikal prostatektomi

Prostat kanserinin tedavisinde prostatı kapsülü ile beraber çıkarma ameliyatıdır. Robotik/Laparoskopik prostatektomi, açık prostatektomiye oranla daha fazla hasta konforu sağlamakla birlikte, daha az kan kaybı, daha erken taburcu, daha erken kontinans (idrar tutma), sinir korunabilen olgularda düşük erektil disfonksiyon (iktidarsızlık) ve idrar kesesi boynu darlıklarının nadir görüldüğü rapor edilmektedir.

Robotik/laparoskopik parsiyel nefrektomi

Küçük böbrek tümörlerinde uygulanan, uygun vakalarda kanser dokusunun alınarak sağlam böbrek dokusunun korunduğu bir ameliyattır. Robotik/Laparoskopik cerrahi ile daha etkin dikiş atılabilmesi ile ameliyat daha başarılı olabilmekte ve kalan böbrek fonksiyonunun en iyi göstergesi olan sıcak iskemi süresi (böbrek damarlarının bağlandığı süre) en az oranda tutulabilmektedir.

Robotik/laparoskopik pyeloplasti

Böbrek toplayıcı sisteminin darlığında, dar kısmın çıkarılarak geri kalan dokunun dikilmesi ameliyatıdır. Robotik/Laparoskopik cerrahinin kolaylaştırdığı dikiş atma ile ameliyat süreleri oldukça kısalmaktadır.

Sakrokolpopeksi

Kadınlarda pelvik organ prolapsusunda (halk arasında organ sarkması olarak bilinir) altın standart tedavi yöntemidir. Robotik/Laparoskopik cerrahi ile karın açılmadan bir meş (yama) kullanılarak uterus (rahim), veya rahim alınmış vakalarda kalan vajen dokusu asılmaktadır. En başarılı sonuç alınan yöntem, sakrokolpopeksi yöntemidir.

Diğer Tedaviler

Laparoskopik Üroloji
Bize Ulaşın
Bizi sosyal medyada takip edin
Adres
Çınarlı Mah., Sunar Çomu İş Merkezi B Blk K : 11 N : 66, 01170 Seyhan/Adana
BİZİ ARAYIN
WHATSAPP HATTI