Prof. Dr. Nevzat Can ŞENER | Üroloji Uzmanı

Özgeçmiş

Prof. Dr. Nevzat Can Şener, 1983 yılında Tarsus’ta doğmuştur. Orta ve Lise öğrenimini Özel Tarsus Amerikan Lisesinde tamamlamış ve 2007 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Aynı yıl girdiği Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlamış ve askerlik görevini Elazığ Asker Hastanesi’nde Tabip Teğmen olarak yerine getirmiştir. 2013 yılında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmış olan Dr. Şener, 2017’de Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçmiştir. 2022 yılından itibaren Özel Adana Medline Hastanesinde hasta kabul etmektedir.

Üroonkoloji, laparoskopik ve robotik cerrahi konusunda dünyanın sayılı merkezlerinden Johns Hopkins University, Brady Urological Institute’da, robotik ve laparoskopik cerrahi konusunda ise ülkemizin sayılı merkezlerinden Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim almış ve çalışmalarda bulunmuştur.

Prof. Dr. Nevzat Can Şener, FEBU (Fellow of European Board of Uroloji-Avrupa Üroloji Board Sertifikası) sınavında başarılı olmuş ve bu ünvana sahip olmuştur.

Sayısı 100’ü aşkın uluslararası ve ulusal yayında yazarlık yapan Prof. Dr. Nevzat Can Şener’e bu makalelere yurtdışı ve yurt içi yazarlardan, Avrupa Üroloji Derneğinin kılavuzları ve Ürolojinin en önemli kaynak kitapları dahil 800’ü aşkın atıf yapılmıştır. Ayrıca dünyanın önde gelen üroloji dergilerinde hakemlik görevini sürdürmektedir.

İlgi alanları arasında üriner sistem kanseri tedavisi (laparoskopik ve açık cerrahi) olan Dr. Şener, laparoskopik ve açık kanser cerrahisinde ülkemizde en çok ameliyat yapılan merkezlerde yıllarca hizmet vermiştir.

Prof. Dr. Nevzat Can Şener evli ve bir kız babasıdır.

Akademik Yayınlar

Prof. Dr. Nevzat Can Şener akademik yayınları

BİZİ ARAYIN
WHATSAPP HATTI